שרף חסאן

Sharaf2שרף חסאן הוא מנהל מחלקת החינוך באגודה משנת 2008. שרף הוא איש חינוך ומנחה קבוצות מנוסה. לפני כניסתו לתפקיד ריכז במשך תשע שנים את תחום החינוך הערבי במחלקת החינוך באגודה.

משנת 1995 לימד אזרחות, סוציולוגיה ומדע המדינה בבתי ספר תיכוניים, מילא תפקידים שונים בבית ספר תיכון אלחוארזמי בטמרה (רכז פדגוגי, רכז מקצוע ורכז לחינוך חברתי) והיה במשך 3 שנים מעריך בכיר במקצוע האזרחות. כמו כן עבד בהנחיית קבוצות בנושא חינוך לדמוקרטיה וסדנאות דו-קיום יהודי-ערבי בארגונים שונים.

 

במהלך השנים גם היה פעיל בארגונים מקומיים וארציים של החברה האזרחית, ביניהם תנועת הסטודנטים, אמנסטי אינטרנשיונל – סניף ישראל, ועדת המעקב לענייני חינוך ערבי ותנועות חברתיות וסביבתיות.

שרף הוא בעל תואר שני בסוציולוגיה ותעודת הוראה מאוניברסיטת חיפה. כיום הוא משלים את לימודי הדוקטורט בסוציולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

 

"אני מאמין בפוטנציאל הרב שיש בחינוך לשינוי חברתי. אני גם מאמין שנשות ואנשי חינוך יכולים לעשות המון למען שינוי המציאות ולחינוך לערכי דמוקרטיה וזכויות אדם, ונגד גזענות.

אני סבור שחינוך לערכי דמוקרטיה צריך להשתלב בכל המרכיבים של התהליך החינוכי הפורמאלי והבלתי פורמאלי. בתוך בית הספר, לא רק המורות/ים לאזרחות, מחנכי/ות כיתות ורכזי/ות חינוך חברתי צריכים לעסוק בחינוך ערכי, אלא כל מורה – בכל מקצוע ובכל מעשה חינוכי. גם מורות/ים למדעים, למתמטיקה, לאמנות, למדעי החברה ולחינוך גופני יכולים לשלב חינוך לערכים דמוקרטיים בעבודתם ולא להסתפק רק "בהעברת חומר". זה יהפוך אותם למורות ולמורים משמעותיים.

המציאות החברתית המורכבת בישראל, גילויי הגזענות המתרבים והאלימות הגואה בחברה מחייבים את כל מי שעוסק/ת בחינוך לעשות יותר, כי בלי חינוך ערכי ההצלחה במיגור תופעות אלו תהיה מוגבלת". 

 ליצירת קשר: sharef@acri.org.il

לשיתוף והדפסה:
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • email