70 שנה לציון יום זכויות האדם הבינלאומי: This is Israel

פורסם בתאריך 18 בדצמבר 2018

ב-10 בדצמבר מציינים בישראל ובעולם את יום זכויות האדם הבינלאומי. לפני 70 שנה, ביום זה, התקבלה בעצרת הכללית של האו"ם ההכרזה לכל באי העולם בדבר זכויות האדם, בה מופיעות הזכויות השונות המגיעות לכל אדם באשר הוא אדם, ועליהן מחויבים הפרט והמדינה לשמור. גם מדינת ישראל, בין שאר מדינות העולם, חתומה על ההכרזה ועל האמנות שנוצרו בהמשך.

השנה הפקנו פרויקט מיוחד לציון 70 שנה להכרזה בדבר זכויות האדם, פרויקט ייחודי המשלב את הפקת השיר This Is Israel – ווידאו קליפ לצד ערכות חינוכיות כמיטב המסורת במחלקת החינוך של האגודה לזכויות האזרח. אנו מזמינות אתכם לצפות בווידאו קליפ ולהשתמש במערכי השיעור המוצעים, כדי לדון בסוגיות זכויות האדם המוצגות בשיר ובקליפ ולעורר דיון חינוכי על חשיבות ההגנה על זכויות האדם, על מחאה ואמנות ככלי לשינוי חברתי ועל הרלוונטיות של ההכרזה בדבר זכויות האדם גם 70 שנה לאחר שנחתמה באו"ם. הערכה החינוכית מתאימה לעבודה עם התלמידים והתלמידות במסגרות החינוך הפורמאליות והלא פורמאליות ומיועדת לגילאי חטיבת ביניים ומעלה.

בברכה,

צוות מחלקת החינוך, האגודה לזכויות האזרח בישראל.

סרטון שנוצר לציון 70 שנה להכרזת זכויות האדם של האו"ם

ומה מבקרי המוזיקה חשבו על הקליפ? לחצו כאן

להורדת המצגת לחצו כאן:

הורדת מצגת power point

 

 

 

להורדת מערך השיעור באזרחות לחצו כאן:

הורדת קובץ pdf

 

 

 

להורדת מערך השיעור בתקשורת לחצו כאן:

הורדת קובץ pdf

 

 

 

 

לשיתוף והדפסה:
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • email

תגיות:, , , , , , , , , , , ,

קטגוריות: אירועים ופעילויות,הספרייה החינוכית שלנו,חומרי העשרה כלליים,חומרי רקע,חינוך נגד גזענות,לא משויכים,מדיה ועזרים,מועדי זכויות אדם,מערכי פעילות,מערכים וחומרים לפי הזכויות השונות,שעת אקטואליה

אפשרות התגובות חסומה.